Tag Archives: keçi

Adanada Kurban Kesim Yerleri ve Satışı Mersinde

Adana Kurban Kesim Merkezi ve Kurban Alım-Satım Yeri Mersin   Eshab-ı Kehf Tarsusta kurban kesim alanınız ve kurban satın alamak için size önereceğimiz restoranımıza bekleriz. Her türlü kurban satış ve alımını gerçekleştirebilecğiniz Tarsus Eshab-ı Kehfte kurbanınızı mezbahamızda kestirebilir veya Yemek Organizasyonu ve Mevlid düzenleyip dağtımını yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Adananın ilçelerinden Aladağ Kurban,  Ceyhan Kurban,  Çukurova…
Dahası

Nedir Adak, Kimler Adak Adamalı? ve Sorularınız

ADAK KURBANI NEDİR, NASIL KESİLİR, KİMLERE DAĞITILIR?   TDK(Türk Dil Kurumu) ADAK(isim): Adanılan şey, nezir ADAK ADAMAK(deyim): bir dileğin gerçekleşmesi amacıyla kurban kesip yoksullara dağıtmak veya kutsal olduğuna inanılan bir güce niyette bulunmak   Verilen bu sözü yerine getirmek vaciptir. Adak: Ya “Şu işim olursa filan zamanda şu türlü bir kurban keseceğim” şeklinde belli bir vakte…
Dahası
kurbanlar bayramın dördüncü günü güneş batıncaya kadar kesilebilir.
— İmam Şafiî, Ömer Nasuhi Bilmen, Büyük İslam İlmihali

KURBAN HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ VE KURBANIN İSLAMDAKİ YERİ

 

Kurban Yüce Allah'ın rahmetine yaklaşmak için ibadet amaçlıyla kesilen özel hayvandır. Kurban Bayramlarında (özellikle ilk üç günde) Allah rızasını kazanmak için kesilen kurbana "Udhiyye", kesmeye "Tazhiye" denir.

Kurban Bayramında ibadet niyeti ile kurban kesmek, hür, mukîm (yolcu olmayan), müslüman ve varlıklı kimseye vacibdir. Kurban kesmeye mükellef kişiler, temel ihtiyaçlarından başka, en az iki yüz dirhem gümüş değerinde bir mala sahib olan, fitre vermekle mükellef olan kimselerdir.

Kurban kesim zamanı, bayramının ilk üç gününde, kurban kesmeye gücü varken kurban kesmeyip de sonra fakir düşse, buradaki vücub üzerinden düşmüş olmaz.

Kurbanlar yalnız koyun, keçi, deve ve sığır cinsi hayvanlardan kesilebilir. Mandalar da sığır cinsidir. Bunların erkekleri ile dişileri eşittir. Ancak koyun cinsinin erkeğini kurban etmek daha faziletlidir. Keçinin erkeği ile dişisi kıymetçe eşit olsalar, dişisini kesmek daha faziletli olur. Aynı şekilde devenin veya sığırın erkeği ile dişisi et ve kıymet bakımından eşit olsalar da dişisinin kurban edilmesi daha faziletlidir. Deve, en az beş yaşını, sığır da en az iki yaşını bitirmiş olmalıdır. Tavuk, horoz ve kaz gibi evcil hayvanlar kurban olamaz. Bunları kurban niyeti ile kesmek tahrimen mekruhtur. Çünkü bunda Mecüsîlere benzeyiş vardır. Etleri yenilen vahşî hayvanlar da kurban edilmez.

Kurbanın kesilme zamanı nahr (Bayramın birinci, ikinci ve üçüncü) günleridir. Fakat birinci gün kesilmesi daha faziletlidir.

Kurbanlar, bayram namazı kılınan şehir gibi yerlerde, bayram namazı kılındıktan sonra bayram namazı kılınmayan yerlerde ise bayram gününün fecrinden sonra kesilir. İlk vakti budur. Kurbanı geceleyin kesmek tenzihen mekruhtur.

İmam Şafiî'ye göre;
kurbanlar bayramın dördüncü günü güneş batıncaya kadar kesilebilir.

Kaynak : Büyük İslam İlmihali (Ömer Nasuhi Bilmen)

Tarsusta Yılın Her Günü 365 gün Kurban Kesim Ve Satışı

Mersin Tarsusta Yılın Her Günü 365 gün Kurban Kesim Ve Satışı   HAYVANLARIMIZ DOĞU VE GÜNEYDOĞU YÖRESİNİN SEMİZLİK, DAMIZLIK, BESİLİ, TOKLUK CİNSİ KÜÇÜKBAŞ VE BÜYÜKBAŞ KUZU KOYUN SIĞIR KEÇİ VE KUZULARI  OLUP, VETERİNER HEKİM KONTROLÜNDE, HİJYENİK VE DEZENFEKTE KESİMHANEDE VE İSLAMİ USÜLLERE UYGUN OLARAK SATIŞ VE KESİMİ YAPILMAKTADIR.    KURBAN BAĞIŞLARINIZI HERGÜN ONLARCA MUHTAÇ VE FAKİRİN YEMEK YEDİĞİ…
Dahası

Fear Itself Speech 修改 文章 英文 click through the following web site | Advanced Trading Tools · Learn How to Trade opciones binarias demo click here now
Loan Canada go credit visit their website